NEDEN WEB SAYFASI YAPTIRMALIYIM?

Web siteniz marka bilinirliğiniz için önemli bir etkendir. Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettiklerinde karşılaşacakları kullanım kolaylığı, web sitenizin tasarımı ve içeriklerinizin uyumluluğu ziyaretçilerinizin sitenizde durma süresi ile doğru orantılıdır.

Web siteleri hemen hemen her zaman bir işi, ürünü veya hizmeti tanımak, araştırmak için başvurulacak ilk platformdur. Web sitenizin özeni, potansiyel olarak görünen bir müşteriniz ile toplantıya nasıl gideceğinize benzer. İyi görünmelisiniz, iyi iletişim kurmalısınız ve çok düzenli olmalısınız.

Web sitenizi de bu düzene göre yaptırmalısınız. Web sitenizde denge unsuru gözetilmediğinde kullanıcı tarafından beklenilen etkiyi yaratmaz. Yani siteyi tasarlarken görsel hiyerarşi vermek istenilen mesaja göre belirlenmedir. Bu tasarım ilkelerinde en çok dikkat edilmesi gereken bir bütündür. Bu bütün sağlandığı takdir de ancak kullanıcıyı etkiniz altına alabilirsiniz.

Sitenizde görsel uyumluluğunun yani sıra içerik uyumluluğu da önemlidir. İçerikleriniz ne kadar benzersiz olursa etkileşim oranınız bir o kadar kuvvetli olacaktır.

Son olarak neden bir site yaptırmalıyım diyorsanız işte cevabı;

Web site firmaların kurumsallığını belirler,
Web site firmaların güvenilirliğini arttırır,
Web site firmanın satışlarını arttırır,
Web site 7/24 açık olan sürekli bir reklam imkânı sağlar,
Web siteniz ile müşterilerinize çok kolay yoldan ulaşım sağlarsınız,
Web sitenizde tüm ürünlerinizi sergileyebilirsiniz,

Web sitesi hakkında bilgi almak veya sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçin

Leave A Comment