İnternete yenimisiniz?

İnternete yenimisiniz?

Öncelikle neden bir web sitesi sahibi olmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte hedef kitleniz ne bu hedef kitleye  internete ne sunacaksınız.Gelin neden web tasarım önemli onu anlatalım.

Web tasarım projenizin öncelikle kurumsal kimliğinizi tamamen yansıtması gerekmektedir.

Yapılan web sitesi sizin internet üzerinde firmanızı temsil eder. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların estetik ve şık bir web tasarım ile karşılaşması firmanızın bilinirliğini artırdığı gibi ekonomik açıdanda büyük katkı sağlamasına olanak tanır.

Peki Web sayfası yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Her şeyden önce Web sitesinin grafik arayüzü, kullanılan renkler, menü ve erişim yapısı, programlama altyapısı kullanıcı dostu olarak oluşturulmalıdır ki ziyaretcileriniz uzun süre sitenizde kalsın.

Web sitesi alan adlarınızı seçerkende dikkatli olmalısınız, ziyaretcileriniz için alan adlarınızı akılda kalıcı olarak seçmelisiniz.

Unutmayalım ki yaptıracağınız  web sitesi eğer e-ticaret sitesi ise 2017 başında zorunlu olarak   ’Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi Ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ’’ ile bahsi geçen hizmet sağlayıcılarının ve aracı hizmet sağlayıcıların yıl sonuna kadar bu sisteme kaydolma ve bildirimde bulunma zorunluluğu getirilmiştir.

Ziyaretçilerimiz nasıl sayfamızda uzun süre kalırlar.

Öncelikle sayfamızı kullanıcı dostu olmalıdır.

Özgün tasarım olmalıdır.

Hedef kitleye yönelik çalışmalar yapılmalıdır.

Google açısından en öneli konu içeriklerimizin özgün ve güncel olması gerekmektedir.

İçeriklerimizin kullanıcılarımızı yani müşterilerimizi sıkmaması gerekmektedir.

Kısaca sanal dünyada  firmanızı doğru tanıtmak istiyorsanız, tasarım ve görsellik işin en önemli kısımlarındandır, bu sebeple tasarım konusunu amatör ellere bırakamazsınız. Çünkü internet siteniz dijital dünyada sürekli müşteri bulabileceğiniz kartvizitinizdir. Bu yüzden firmalar internet sitelerinin her zaman en son teknolojiyle uyumlu olmasını isterler İnternet sitenizi son teknolojiyle kodlaya bilmek için, teknolojiyi günlük olarak takip eden ve uygulayan firmaları seçmelisiniz.

Leave A Comment