Facebook Business Manager Nedir, Business Hesabı nasıl oluşturur?

Facebook Business Manager kişisel hesaplarımız ve şirket hesaplarımızı ayırmak için kullanılan bir platformdur. Facebook Business facebook yapısından ayrı olarak çalışan şirketlerin dijital pazarlama faaliyetlerini yürütebilmek için kullanılan ücretsiz bir platform olması yanı sıra bir çok işlemi bir arada toplar ve yönetebilmemizi sağlar.

Facebook Business Manager ile;

  1. Facebook sayfanızı, Instagram hesabınızı, hedef kitlenizi ve reklam hesaplarınızı tek bir yerden kolayca yönetmenizi sağlar.
  2. Hesabınızdaki hangi araca hangi kişilerin yetkisi olduğunu görebilir, bu yetkileri değiştirebilirsiniz.
  3. Dijital pazarlama ajansınıza reklam hesaplarınızı ya da sayfanızı yönetmeleri için erişim verebilirsiniz.
  4. Facebook ve Instagram’da yapacağınız tüm işlemleri tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Facebook Business Manager hesabı nasıl oluşturur.

Business Manager hesabınız kimlik doğrulaması işlemi amacıyla kişisel Facebook profiliniz ile oluşturulur. Bu sebeple öncelikle kişisel Facebook kullanıcı adınız ve şifreniz olmalıdır. Kişisel bir Facebook hesabınız olduğunu varsayarak hesap oluşturma işlemine devam edelim;

https://business.facebook.com adresine girerek işletme hesabı oluşturmalıyız.

business

Hesap oluştur butonuna tıklayarak işletme hesabınıza ait ismini yazmalısınız ve devam butonuna tıkladıktan sonra email adresimizi yazıp bitir butonuna tıklayarak hesabımızı oluşturmuş oluruz.

business-adi

Hesabımızı oluşturduktan sonra sağ tarfata bulunan butona tıklayarak Ayarlar altında işletme ayarlarına tıklamalıyız.Bu işlemlerden sonra karşımıza gelen ekranda işletme hesabımıza ait sayfa oluşturmalıyız.Sayfalar sekmesi altında ekle butonuna tıklayarak sayfalarımızı ekleyebiliriz.

business-ayarlar

 

 

Business hesaplarında Reklam Hesaplarını,Uygulamalarını(Facebookla giriş yap vs.), Pixsel dönüşüm kodlarınızı, İnstagram hesaplarınız gibi bir çok alanı tek bir panel üzerinden takip edebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Leave A Comment