Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Widget_SU has a deprecated constructor in C:\Inetpub\vhosts\secildurgun.com\httpdocs\wp-content\plugins\custom-post-template\plugin.php on line 507
E-Ticaret Sitesi İle Nasıl Para Kazanabilirim? | WEB TASARIM

E-Ticaret Sitesi İle Nasıl Para Kazanabilirim?

Bir çok kişi ve kuruluşun elindeki az miktarda bulunan ürünleri ile tüm dünyada satış yapılabilecegini biliyormuydunuz? E-Ticaret Sitesi sayesinde para kazanmak artık çok kolay. Peki bu nasıl oluyor? Dilerseniz önce bu şekilde nasıl  para kazanacağınızdan bahsedelim. İnternet ortamı geniş bir kitlenin online olarak hızlı, kolay ve anlaşılır şekilde ziyaret ettiği bir pazar olduğunu düşünün.

Adım adım gezmek zorunda değilsiniz, cadde cadde, sokak sokak dolaşmak ve yorulmak zorunda değilsiniz.Akıllı Telefonlarınız sayesinde kolayca tüm sokakları caddeleri parmaklarınız ile gezme imkanı sunan bir ortam sunar. Bu sayede e-ticaret siteniz ile dünyanın her yerinden müşteriniz olabilir.

E-ticaret Siteniz ile nasıl para kazanılır?

  1. Pazaryeri yöntemi ile para kazanma

Bu yontem Sanalpazar, Gittigidiyor, N11 ve hepsiburada gibi online pazaryeri sitelerinde sağladığınız ürünleri satarak para kazanabilirsiniz. Üreticilerden  uygun fiyatlara bulduğunuz ürünleri bu platformlarda yüksek kar marjlarıyla satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz

  1. İkinci el ürün satarak para kazanma

İkinci el ürün satarak internetten para kazanabilirsiniz. Bu gibi girişimlere destek veren siteler üzerinden ürünlerinizi sergileyerek ikinci el ürün satışından kar elde etmek mümkün. Aynı şekilde Letgo gibi ikinci el ürün satışına yönelik sitelerde de ikinci el eşyaların ticaretini gerçekleştirmek mümkün.

  1. İş ve hizmet üreterek para kazanma

Farklı internet sitelerinde iş ve hizmet alıcılarıyla iş ve hizmet üreticilerini buluşturan platformlar sayesinde para kazanabilirsiniz.

  1. Reklam yöntemi ile para kazanma

Blog ve internet sitesi açarak kaliteli içeriklerle yüksek tıklanma oranlarına sahip olarak kendi girişiminizden reklam geliri elde etmek mümkün. Bu yöntemle ne kadar fazla tık alırsanız o oranda reklam geliri elde etme şansına sahipsiniz

  1. Gelir ortaklığı yöntemi ile para kazanma

Herhangi bir konuda bir blog veya internet sitesine sahipseniz çeşitli markaların ürün ve hizmetlerini tanıtarak bunun karşılığında firmalardan sabit bir komisyon veya gelir elde etmeniz mümkün. Gelir ortaklığı modeli son dönemlerde blogger/vlogger konseptini doğuran bir iş modeli ve hayli popüler.

  1. Instagram üzerinden para kazanma

Tedarik ettiğiniz ürünleri Instagram üzerinde yayınlayarak alıcılarla buluşturabilir ve Instagram’ın görsel gücünü kullanarak her türlü ürünü pazarlayabilir ve satış geliri elde edebilirsiniz.

  1. Kendi e-ticaret siteniz üzerinden para kazanma

Kendi e-ticaret girişiminizi kurarak ürün, müşteri ve sipariş süreçlerini bizzat yönetebilir ve markalaşma yoluna gidebilirsiniz. Diğer yöntemlere göre daha ciddi ve daha fazla kar sağlayan bu modeli işiniz olarak benimsemelisiniz.

 

Leave A Comment