Doping etkisi yaratacak 5 WordPress SEO eklentisi

WordPress sitenizin ilk sayfalarda çıkması için bir kaç yardımcı eklentiye ihtiyaçınız vardır.Bunlardan biri olan SEO(search engine optimization) eklentisidir.SEO eklentileri wordpress kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor.Gelin en bilindik SEO eklentilerini ve farklarını inceleyelim.

Yoast SEO     

yoast-seo

                                                                                                                

WordPress kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen bir eklentidir.Bu eklentinin hem ücretsiz hemde ücretli sürümleri bulunmaktadır.Ama ücretsiz sürümünde de  bir çok özelliliği içinde barındırıyor olaması kullanıcılar tarafından rağbet gören eklenti olarak ilk sırada yer almaktadır. Yoast SEO ayarları biraz zorlayıcı olabilir.Bir ara deneme amaçlı kullandığım fakat fazlasıyla süslü bir eklenti.

 

All in seo

all-in-seo

Yoast SEO eklentisine göre basit bir menü yapısına sahiptir.Bu eklentininde ücretli sürümü mecuttur. Eklentinin en büyük özeliği, e-ticaret siteleri için alanında tek olması. Bunun dışında otomatik meta etiketleri eklemesi de var tabi.Şuanda kullandığım eklentiler arasında yer almaktadır

 

Seo Friendly İmages

seo-friendly

Diğer eklentilerden ayıran  en önemli özelliği  resimlerimize otomatik alt tag ve title vermesidir.Bu eklenti sadece yazılarınızdan hit almayı değil resimlerinizdende hit almayı sağlıyor.Wordpress bloggerlarının kullandığı ve sevdiği eklentiler arasındadır.

 

Premıum seo pack

 seo-pack

Gezegendeki en iyi SEO eklentisi.” Eklentiyi bu şekilde tanımlıyorlar. Eklentiler arasında en iddialı olanlardan biridir. Site hızlandırma, sosyal paylaşım butonları, ücretsiz backlink sağlama, sitenizin sosyal medyadaki performansını takip etmek gibi bir dizi özelliğe sahip.Tüm yayınlarınız için toplu olarak SEO düzenlemesi yapması, eklentinin çok hoş özelliklerinden biri.Yerel SEO, Video site haritası, zengin snippet entegrasyonu gibi özelliklere de sahip.Resimlere otomatik alt etiketi ekleme, Google analytics verilerini izleme, derin dahili bağlantılar oluşturma ve aha bir dizi özellik içeren eklenti, en iyi WordPress SEO eklentileri arasında olmayı hak ediyor.Tabi ücretli sürümü daha güzel.

Seo ultımate

seo-ultimate

SEO ultimate eklentisini kullananlar bu eklentiden oldukça memnun olduğunu söylemektedir.Bu eklentinin hem ücretli hemde ücretsiz sürümleri vardır.Oldukça gelişmiş snippet desteği mevcuttur.Ve neredeyse senede bir güncelleme yapmaktadır.

 

Leave A Comment