Doğru Reklam Doğru Kazanç

Facebook Reklamları Ne İşe Yarar?facebook-reklam-gorsel-boyutu

Belirli bir marka veya projenizin daha fazla kitleye, daha doğrusu doğru bir kitleye ulaşabilmesi için sosyal medyanın önemi oldukça fazladır. Özellikle projenize benzer farklı çalışmaların da bulunduğunu biliyorsanız, Facebook reklamları sizin için oldukça önemli bir yere sahip olmalı.

Facebook reklamları ile

Hedef kitlenize ulaşabilir
Yeni müşteriler edinebilir
Farklı markaların takipçilerine sesinizi duyurabilir
İnternet sitenize trafik çekebilir
Üye, abone ve katılımcı sayınızı artırabilir
Marka fanatikleri yaratabilirsiniz.

Facebook’ta reklam yapmanın önemi bu derece artarken ve sonuçlar ortadayken Marin Software’ın kullandığı bilgilerden düzenlenen Facebook reklamları için dikkate değer 5 ipucunu şöyle sıralayabiliriz;

1. Sadece mobile özgü reklamlar yayınlamakmobil reklamlar

Marin’e göre Facebook kullanıcılarının %74’ü mobil üzerinden Facebook’a erişiyor. Facebook, Power editör özelliğinin kullanımıyla sadece mobil reklamlarını oluşturmak için kullanıcılara fırsatlar sunuyor.

2. Mobil uygulama reklamları yapmak

Eğer markanız mobil uygulamaya sahipse, Facebook özellikle bu uygulamalar için reklam oluşturmayı sunar ve indirilenleri takip etmeyi sağlar. Her indirmeyle bu kullanıcılara erişme imkanı sunar.

3. Müşteri kitlesini yeniden hedeflemekmüşteri kitlesi

Örneğin, bir ayakkabı incelediniz, o ayakkabıyı alın yada almayın, başka sayfalarda gezindikçe bu aramaya ait reklamları sayfa kenarlarında görmeye devam edeceksiniz. Bu da ürüne olan ilgi seviyenizin düşmemesini sağlıyor. Müşterileri yeniden hedeflemek için Facebook güçlü bir yol sunuyor.

 

4. Yayınlanmış ya da yayınlanmamış sayfa postlarını denetleyerek en efektif sonuca ulaşmak

Facebook reklamı oluştururken, reklamcılar Facebook üzerinde yayınlanmış postları geliştirmeyi tercih edebilirler ya da daha önceden Facebook üzerinde yayınlanmamış yeni postlar oluşturabilirler.

5. Yaratıcı reklamlara yön vermek

Reklamın yaratıcı yönlerini arttırmak reklamcılığın uzun tarihinin temelini oluşturur. Bu yaklaşımı kullanmak ve sosyal medya reklamlarına uygulamak oldukça basittir.

Sonuç olarak Facebook’un oldukça geniş bir kitleye hitap etmesi ve markaların bu kitleler arasında kendi hedef kitlesini rahatlıkla seçerek reklam yapabilmesi Facebook reklamlarını oldukça etkili ve değerli kılıyor diyebiliriz.

Leave A Comment